Güngören Kaymakamlığı AB Proje

Devam Eden Projelerimiz

İSTKA         "FARKINDA OL, DEĞİŞİMİ FARK ET"
Kaymakamlığımız, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından çağrıya açılan Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı’na “Farkında Ol, Değişimi Fark Et” adlı projeyle başvuruda bulunmuştur. İstanbul Valiliği ve Güngören Belediyesi’nin ortak; Merter Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MESİAD) iştirakçi olduğu projemiz İSTKA tarafından kabul edilmiş ve desteklenmeye uygun bulunmuştur.

Kaymakam Zafer ORHAN ve İSTKA tarafından imzalanan sözleşmeyle proje kapsamında ilçemiz okullarındaki öğrencilere yönelik bağımlılıkla mücadele kapsamında önleyici destek programları uzmanlar tarafından hayata geçirilecektir.

Projemizde deneyimli uzman klinik psikologların görev yapacağı bir merkez oluşturularak bağımlılık risk grubundaki ergenlerde risk faktörlerini azaltmak, öğrencilerde ve ailelerinde davranış ve tutum değişikliği oluşturabilmek hedeflenmektedir. Madde ve davranış bağımlıklarının önlenmesine yönelik oluşturulacak merkezimizdeki faaliyetlerle sosyal bütünleşme ve toplum sağlığı alanında iyileşmeye katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Sanat, spor ve bilim etkinlikleriyle grupla psikolojik danışmanın entegre edildiği modelle bağımlılığa neden olan risklerin azaltılması, koruyucu bir çevrenin oluşturulması, önleme modelinin etkililiğinin ölçülmesi, yapılan faaliyetlerin bilimsel makale, bildiri ve çalıştay faaliyetine dönüştürülmesi hedeflenmektedir.
Bitmiş Projelerimiz

ERASMUS+
Erasmus+ Programı, eğitim, gençlik ve spor alanlarında yeni ihtiyaçlara yönelik Avrupa 2020 Stratejisi hedeflerine uygun olarak farklı sektörler arasında işbirliğini teşvik eden daha etkili araçlar sunmayı amaçlamaktadır. İlçemiz okullarından Ergün Öner Mehmet Öner Anadolu Lisesi "Same Aim, Different School" adlı okul eğitimi projesini İspanya, Yunanistan, İtalya ve İsveç ile yürütmüş ve başarı ile sonuçlandırmıştır.
QAECVET
Temel amacı, Avrupa Birliği Komisyonu standartları doğrultusunda mesleki eğitim paydaşları için ECVET sisteminde kalite güvencesinin nasıl uygulanacağına yönelik katkı sağlayacak bir yol haritası oluşturmak olan projede, ilçemiz Güngören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi paydaş olarak faaliyette bulunmuştur.


Ekibimiz

Proje Koordinatörü
Abdulcelil GÖK
Proje Koordinatörü
Evşen Uğurlu KAYA
Proje Koordinatörü Yardımcısı
Hasan AVCI
Proje Asistanı
Fatih USTA
Alan Uzmanı / Klinik Psikolog
Seval Yarış BAKIR
Bilişim Uzmanı
Hasan Dinçer EKMEKCİ